Často kladené otázky

Pozrite si často kladené otázky. Máte otázky na ktoré nemáte odpovede? Kontaktujte nás!

Záujemca o vyhotovenie dopravnej karty môže prísť na pobočku jedného z našich klientskych centier, kde mu ju vyhotoví pracovník na základe vopred vyplnenej žiadosti (nájdete ju na našej webovej stránke v sekcii „Pre cestujúcich“ - https://www.dpmmartin.sk/pdf/ziadost-o-vydanie-dopravnej-karty-072022). Pri vybavovaní dopravnej karty je nutné poskytnúť aktuálnu fotografiu, ktorú je možné priamo na mieste naskenovať z občianskeho preukazu, prípadne iného dokladu. Ak máte nárok na zvýhodnené cestovné na základe preukazu ŤZP, ŤZP-S alebo ste držiteľom Janského plakety (Bronzovej, Striebornej, Zlatej alebo Diamantovej), prípadne Kňazovického medaily, bude potrebné predložiť aj tieto dokumenty. Žiaci SŠ a študenti VŠ svoj nárok na zľavnené cestovné preukazujú potvrdeným tlačivom o návšteve školy. Od žiakov ZŠ nevyžadujeme potvrdenie o návšteve školy.
Dopravnú kartu si môžete nechať vyhotoviť cez e-shop na stránke ubian.sk, kde je potrebné sa najskôr zaregistrovať a následne zvoliť možnosť nová dopravná karta. Po uvedení svojich osobných údajov si vyberiete doručenie dopravnej karty buď priamo na adresu uvedenú v objednávkovom formulári, alebo si ju osobne vyzdvihnete na jednom z odberných miest.
Cena dopravnej karty je 5 €, no obyvatelia mesta Martin majú nárok na prvú dopravnú kartu zdarma (poplatok je hradený mestom Martin). V prípade straty karty si poplatok za vyhotovenie novej dopravnej karty hradí sám cestujúci.

Žiadosť o vydanie dopravnej karty
Dopravnú kartu DPMM je možné využívať u dopravcov zapojených do systému Transcard. Platí to aj naopak, pretože dopravné karty uvedených dopravcov sú platné v autobusoch DPMM.
ARRIVA Liorbus
eurobus
ARRIVA Michalovce
MDS Považská Bystrica
ARRIVA Nitra
SAD Dunajská Streda
ARRIVA Nové Zámky
SAD Humenné
ARRIVA Trnava
SAD Lučenec
BUS KARPATY
SAD Poprad
DPM Košice
SAD Prešov
DPM Martin
SAD Prievidza
DPM Považská Bystrica
SAD Trenčín
DPM Prešov
SAD Žilina
DZS MKTRANS
SKAND Skalica