Často kladené otázky

Ako si vybavím dopravnú kartu a čo všetko k tomu potrebujem?
Záujemca o vyhotovenie dopravnej karty môže prísť na pobočku jedného z našich klientskych centier, kde mu ju vyhotoví pracovník na základe vopred vyplnenej žiadosti (nájdete ju na našej webovej stránke v sekcii „Pre cestujúcich“. Pri vybavovaní dopravnej karty je nutné poskytnúť aktuálnu fotografiu, ktorú je možné priamo na mieste naskenovať z občianskeho preukazu, prípadne iného dokladu. Ak máte nárok na zvýhodnené cestovné na základe preukazu ŤZP, ŤZP-S alebo ste držiteľom Janského plakety (Bronzovej, Striebornej, Zlatej alebo Diamantovej), prípadne Kňazovického medaily, bude potrebné predložiť aj tieto dokumenty. Žiaci SŠ a študenti VŠ svoj nárok na zľavnené cestovné preukazujú potvrdeným tlačivom o návšteve školy. Od žiakov ZŠ nevyžadujeme potvrdenie o návšteve školy.

Môžem si vybaviť dopravnú aj z pohodlia domova?
Dopravnú kartu si môžete nechať vyhotoviť cez e-shop na stránke ubian.sk, kde je potrebné sa najskôr zaregistrovať a následne zvoliť možnosť nová dopravná karta. Po uvedení svojich osobných údajov si vyberiete doručenie dopravnej karty buď priamo na adresu uvedenú v objednávkovom formulári, alebo si ju osobne vyzdvihnete na jednom z odberných miest.

Koľko stojí dopravná karta ?
Cena dopravnej karty je 5 €, no obyvatelia mesta Martin majú nárok na prvú dopravnú kartu zdarma (poplatok je hradený mestom Martin). V prípade straty karty si poplatok za vyhotovenie novej dopravnej karty hradí sám cestujúci.
Žiadosť o vydanie dopravnej karty

U ktorých dopravcov môžem využiť dopravnú kartu DPMM?
Dopravnú kartu DPMM je možné využívať u dopravcov zapojených do systému Transcard. Platí to aj naopak, pretože dopravné karty uvedených dopravcov sú platné v autobusoch DPMM.

Zoznam dopravcov zapojených do systému Transcard:

AD Púchov
ARRIVA Liorbus
ARRIVA Michalovce
ARRIVA Nitra
ARRIVA Nové Zámky
ARRIVA Trnava
DPM Košice
DPM Martin
DPM Považská Bystrica
DPM Prešov
DPM Žilina
DZS MKTRANS

eurobus
MDS Považská Bystrica
SAD Dunajská Streda
SAD Humenné
SAD Lučenec
SAD Poprad
SAD Prešov
SAD Prievidza
SAD Trenčín
SAD Žilina
SKAND Skalica